invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Imprezy Regionalne

Rzeszów Carpathia Festival


„Rzeszów Carpathia Festival” to międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się corocznie w Rzeszowie i miejsce spotkań wokalistów i zespołów muzycznych oraz animatorów kultury z całej Europy. Pomysł organizacji festiwalu należy do Anny Czenczek, dyrektora festiwalu oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W jury festiwalu zasiadają europejskie osobistości życia muzycznego – Dorota Szpetkowska, Zygmunt Kukla, Jerzy Dynia Ruggero Robin, Egon Póka, Peter Lipa, Attila Weinberger.


W ramach „Rzeszów Carpathia Festival” odbywają się również: Międzynarodowe Warsztaty Wokalne „Carpathia Festival Wokal Workshop”, z nagraniem promocyjnej płyty. W trakcie trwania „Rzeszów Carpathia Festival” odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących. Są to m.in.: „Dni Kultury Wyszehradzkiej”, z cyklem koncertów artystów sceny polskiej i europejskiej, spotkania z uczestnikami i gwiazdami festiwalu w Salonie EMPIK, pokazy multimedialne, wystawy, recitale, jak również specjalne programy rozrywkowe dla całych rodzin.

 

 

Kontakt:
Anna Czenczek - Dyrektor Festiwalu
Tel. +48 604 11 74 33
e-mail: ania.csw@op.pl

http://www.carpathia.rzeszow.pl/

 


 

Festiwal Muzyczny w Łańcucie


Festiwal Muzyczny w Łańcucie (dawniej: Dni Muzyki Kameralnej w Łańcucie) to impreza kulturalna w Łańcucie, koncentrująca się na muzyce kameralnej. Festiwal odbywa się co roku w maju i trwa przez jeden tydzień. Koncerty mają miejsce w zabytkowych wnętrzach sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie. Obecnym[styl do poprawy] głównym organizatorem koncertów jest Filharmonia Rzeszowska, w przeszłości długoletnim organizatorem był Bogusław Kaczyński.

 

Kontakt:
Biuro Koncertowe tel. (017) 862 85 07
e-mail:

Kasa Filharmonii tel. (017) 862 84 08
 e-mail:

http://www.filharmonia.rzeszow.pl/

 


 

Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie


Jest to impreza integrująca środowiska polonijne z całego świata organizowana od 1969 r., z inicjatywy rzeszowskiego dziennikarza Lubomira Radłowskiego i ówczesnego dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury Czesława Światoniowskiego.


Początkiem Festiwalu jest barwny, rozśpiewany korowód, przemierzający ulice miasta. Podczas trwania Festiwalu uczestnicy Polonii z całego świata prezentują swój dorobek artystyczny na wielu scenach nie tylko w Rzeszowie, ale także w regionie. Na zakończenie Festiwalu odbywa się koncert galowy, w którym uczestniczą wszystkie zespoły.

 

Kontakt:
Oddział Rzeszowski Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
Dom Polonii
35-064 Rzeszów
ul. Rynek 19, skr. poczt. 699
tel.: +48 (17) 862-01-74,
tel./fax: +48 (17) 862-14-51

e-mail: ;
http://www.festiwal.rzeszow.pl/

 


 

Rajd Rzeszowski


Rajd Rzeszowski to rajd samochodowy, runda eliminacyjna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. przebiega krętych i technicznych asfaltowych trasach Podkarpacia. Sierpniowy termin rozgrywania imprezy zapewnia słoneczną pogodę, a równa nawierzchnia sprzyja kierowcom aut klasy S1600 i S2000.
Ostatnią, 21. edycję Rajdu Rzeszowskiego rozegrano w dniach 9-11 sierpnia 2012 roku, była to jedna z rund Mistrzostw Polski.

 

Kontakt:

tel./fax: (017) 853 31 39, (017) 853 31 60
e-
mail: ;

http://www.rajd.rzeszow.pl

 


 
Festiwal Sztuk Różnych

Festiwal Sztuk Różnych "Bieszczadzkie Anioły"


"Bieszczadzkie Anioły" to kilkudniowa impreza odbywająca się od roku 2001 w Bieszczadach w miejscowościach Cisna, Wetlina, Dołżyca.
Swoją nazwę festiwal zawdzięcza tytułowi piosenki Bieszczadzkie Anioły z albumu o takim samym tytule zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Zespół co roku uczestniczy w festiwalu jako gość honorowy podczas plenerowego, nocnego koncertu – największego podczas festiwalu.
Pięć kolejnych edycji "Bieszczadzkich Aniołów" odbyło się w sercu Bieszczadów – na kempingu Górna Wetlinka. W roku 2006 koncert główny przeniesiono do Dołżycy k. Cisnej.


Oprócz Starego Dobrego Małżeństwa w koncercie uczestniczą inni wykonawcy, kwalifikujący się do nurtu muzycznego zwanego "krainą łagodności", "poezją śpiewaną" oraz piosenką turystyczną.

 

Kontakt:
Malena Korytkowska
rzecznik prasowy Festiwalu
tel: 0501088842

e-mail:
www.bieszczadzkieanioly.art.pl

 


 

Festiwal Muzyki Szantowej „WYSPA“


Festiwal plenerowy, odbywający się na Wyspie Energetyka (jak sama nazwa wskazuje). Rozpoczyna się tradycyjnie koncertem "Mikrofon dla wszystkich" - co oznacza, że z tym mikrofonem sporo wspólnego mają ci, którzy niekoniecznie powinni śpiewać... za to jest bardzo wesoło :-)
Impreza powiązana jest z wieloma zabawami towarzyszącymi i konkursami - na przykład konkurs maszyn pseudolatających lub wybory Miss Prozerpina. Nie brakuje jednak najlepszych wykonawców i doskonałej muzyki.

 

Kontakt:
Agencja Radio Bieszczady
ul. Gabrieli Zapolskiej 30
38-500 Sanok
tel.: (0-13) 465-66-66, fax: 465 66 26

http://www.radiobieszczady.pl/

 


 

Festiwal Filmów Optymistycznych


Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od kilku lat jest realizowany przez Multimedia Polska. Festiwal ma charakter otwartego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Jest przeglądem optymistycznej twórczości filmowej. Prezentuje filmy pogodne i pełne nadziei w życie, w ludzi i ich działanie.Celem Festiwalu jest: popularyzacja sztuki filmowej o charakterze optymistycznym, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, promowanie twórczości niezależnej, promowanie innych obszarów kulturowych, promowanie Rzeszowa i Podkarpacia. Tradycją Multimedia Happy End są Złote Ryby - nagrody honorowe przyznawane wybitnym twórcom, firmom i instytucjom wspierającym polskie kino niezależne. Wśród laureatów „Złotych Ryb” są m.in. Mirosław Baka, Maciej Ślesicki, Jan Machulski, Jerzy Stuhr.

 

Kontakt:
BIURO FESTIWALU FILMÓW OPTYMISTYCZNYCH HAPPY END
ul. Międzyzdrojska 8
54-316 Wrocław

tel: 0 602 321 775

e-mail:

http://www.happyend.exdart.com.pl/

 


 

Górskie Zawody Balonowe w Krośnie


Jest to jedna z największych i najbardziej popularnych imprez organizowanych na Podkarpaciu, która zwiększając swoją popularność z każdym rokiem, równocześnie promuje Krosno oraz ten rodzaj sportu, który zdobywa coraz większe rzesze zwolenników.


Zawody organizowane od 10 lat, pod hasłem zmagań kilkudziesięciu załóg balonowych, nie tylko z Polski, ale również z poza granic naszego kraju (Litwa, Łotwa, Węgry, Słowacja), o puchar redaktora naczelnego, magazynu lotniczego „Skrzydlata Polska”. Każdego roku w Krośnie mamy możliwość oglądania podniebnych popisów akrobacyjnych „Biało - Czerwonych Iskier” oraz już tradycyjnie, nocnych pokazów balonów.

 

Kontakt:
Dyrektor organizacyjny - Tadeusz Milanowski
Rzecznik prasowy - Zygmunt Jerzyk, nr tel. 667 842 300 

http://gorskie-zawody-balonowe.pl/

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito