invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Co warto zobaczyć

Województwo Podkarpackie to jeden z najpiękniejszych regionów Europy Środkowo - Wschodniej zarówno jeśli chodzi o zabytki kultury, jak stare pałace wielkich rodów szlacheckich,  twierdze z czasów średniowiecza, wojen światowych (Twierdza Przemyśl jedna z największych twierdz współczesnych w tej części Europy), grody ludów wczesnego średniowiecza, oraz średniowieczna sakralna architektura drewniana, praktycznie nie spotykana w Europie w czasach współczesnych a dostępna na wyciągnięcie ręki na Podkarpaciu. 

 

Przyroda Regionu również jest uznawana za perełkę w Europie. Duża część obszaru województwa objęta jest obszarami NATURA 2000. W wielu miejscach są to nieskażone i rzadko odwiedzane zakątki przez ludzi. Dzięki temu można tu wypoczywać zdała od zgiełku dużych miast i masy ludzi obcując bezpośrednio z dziką przyrodą. Można tu zaobserwować wiele gatunków roślin i zwierząt, które uznawane są za wymierające.

 

Północ regionu to Kotlina Sandomierska w dużej części zalesiona starymi borami, oraz Południe to góry wśród nich sławne Bieszczady oraz piękne jeziora tereny dzikie i mało zamieszkane przez ludzi. Jest to jeden z najbardziej malowniczych i przyjaznych turystom regionów Europy. 

 

Największe atrakcje turystyczne Podkarpacia:

www.podkarpackie.travel.pl

 

Wirtualny spacer po Podkarpaciu:

www.podkarpackie.travel.pl/prezentacja/START.html 

 

Galeria zdjęć:

www.podkarpackie.travel.pl/flashgallery

 


 

 

 
Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito