invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Park Przemysłowy Lubaczów – szansa czy marzenia?

2016-09-22

Park Przemysłowy Lubaczów (PPL) to obszar inwestycyjny typu „greenfield” położony w północo-wschodniej części miasta przy ul. Technicznej. Teren około 24 ha uzbrojony w niezbędną infrastrukturę (drogi, wodociąg, kanalizację, energię elektryczną, gaz) przygotowano zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego pod nowe inwestycje, z przeznaczeniem pod przemysł oraz usługi. W centrum PPL znajduje się zbiornik gromadzący wody opadowe z przyległego obszaru i odprowadzający ich nadmiar do kanalizacji deszczowej.

 

Cena wyjściowa gruntów w PPL do przetargu na zakup nieruchomości to jedyne 1,6 tys. zł/ar (370 Euro/ar). Nowi inwestorzy, tworzący miejsca pracy, mogą ubiegać się o zwolnienie firmy z podatku od nieruchomości, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej. Dodatkową zachętą jest, jeden z najniższych w kraju, poziom cen za media komunalne – o 40% niższy od średniej krajowej.

 

W lutym 2016 roku Burmistrz Miasta Lubaczowa zwrócił się do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) oddział w Mielcu o włączenie nowych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) Euro-Park Mielec. Komplet wniosków złożono do Ministerstwa Rozwoju 16 czerwca 2016 roku. Dokumentacja jest w trakcie rozpatrywania i czeka na decyzję ministerstwa o włączeniu terenów PPL do SSE. Nasze tereny zyskały bardzo pozytywną opinię podczas wizyty studyjnej przedstawicieli ARP oraz zapewnienie, że Agencja będzie wspierać nasze starania.

 

Otrzymaliśmy kilka zapytań dotyczących nabycia gruntów PPL. Potencjalni inwestorzy będą mogli je nabyć dopiero w momencie włączenia terenów inwestycyjnych do SSE. Do chwili włączenia terenów inwestycyjnych do SSE obowiązuje miasto deklaracja o niezbywaniu tych gruntów. Dlaczego warto poczekać? Ponieważ pomoc publiczna w województwie podkarpackim, w tym w Lubaczowie, osiąga najwyższy wskaźnik w kraju i wynosi maksymalnie do: 50% dla dużych przedsiębiorstw, 60% dla średnich przedsiębiorstw oraz 70% dla małych przedsiębiorstw.

 

Starając się wyjść z naszą ofertą na zewnątrz, bierzemy udział w konferencjach oraz targach gospodarczych, mających na celu promocję terenów inwestycyjnych PPL. Tylko w tym roku nasza oferta dotarła do 113 krajów wysoko i średnio rozwiniętych.

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito