invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Dlaczego Podkarpackie

Województwo Podkarpackie - między tradycją a innowacyjnością


Podkarpackie położone jest w południowo-wschodniej Polsce, ze stolicą w Rzeszowie. Region jest silnie uprzemysłowiony i zorientowany w szczególności na przemysł lotniczy, elektromaszynowy, biotechnologiczny, IT i chemiczny. Wymienione sektory charakteryzują się bardzo wysokim potencjałem transferu innowacji i stymulują rozwój społeczno-gospodarczy regionu.

Silną stroną Regionu są dobrze przygotowane tereny inwestycyjne szczególnie, Podkarpackiego Parku Naukowo - Technologicznego AEROPOLIS oraz innych kompleksów inwestycyjnych objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną.

W naszym regionie działa Stowarzyszenie Dolina Lotnicza - unikalny klaster, w którym wielu światowych graczy  współpracuje ze sobą - Sikorsky, MTU Aero Engines, Pratt & Whitney, Goodrich.

Województwo oferuje przedsiębiorcom dobrze wykwalifikowaną kadrę pracowników, kształconą na różnych uczelniach publicznych i niepublicznych.

Port lotniczy  Rzeszów - Jasionka oferuje liczne połączenia międzynarodowe. Położony jest 10 km na północ od granic Rzeszowa. Port w Jasionce posiada nowoczesną, drugą co do długości w Polsce drogę startową o wymiarach 3 200 m. Na lotnisku lądować mogą wszystkie typy samolotów, nawet największe samoloty pasażerskie. Liczba pasażerów obsługiwanych przez Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka ciągle wzrasta.  

Dzięki instytucjom otoczenia biznesu takim jak Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. przedsiębiorca ma szerokie możliwości współpracy i uzyskania potrzebnego wsparcia. Na każdym etapie  inwestycyjnym można zwrócić się do Centrum Obsługi Inwestora, które bezpłatnie udzieli wszelkich informacji o regionie i procedurach prawnych w nim obowiązujących.

Region jest gotowy na przyjęcie inwestorów.

 

Rozwiń skrzydła na Podkarpaciu.

 

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito