invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Infrastruktura komunikacyjna

Ważne szlaki komunikacyjne:

Autostrada A 4

Droga ekspresowa S 19

Droga krajowa Nr 4 (E-40)
Droga krajowa Nr 9 (E- 371)
Droga krajowa Nr 19
Magistrala kolejowa E-30

20 przejść granicznych
Z Ukrainą i Słowacją- poniżej 2 h jazdy

 

Autostrada A4

Autostrada A4 jest częścią III Paneuropejskiego korytarza transportowego utworzonego w celu określenia szlaku tranzytowego wewnątrz europejskiego w kierunkach Wschód – Zachód, Zachód – Wschód.  W obrębie granic polski będzie przebiegała na trasie: (Drezno) granica państwa – Jedrzychowice – Krzyżowa – Legnica – Wrocław – Opole – Gliwice – Katowice – Kraków – Tarnów – Rzeszów – Korczowa – granica państwa (Lwów)
 

Droga Ekspresowa S19

Droga ekspresowa S19 będzie strategicznym i najkrótszym szlakiem transportowym łączącym kraje bałtyckie z obszarem Europy Południowej. W okolicach Rzeszowa będzie łączył się z Autostradą A4 tworząc jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Europie Środkowej.

 

Magistrala kolejowa E30

Jedna z głównych magistral kolejowych w kraju o znaczeniu strategicznym dla tej części Europy. Jest częścią III Paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego Niemcy – Polskę i Ukrainę.

 

 

Magistrala kolejowa E30 

 

Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zlokalizowany jest na północ od granic miasta Rzeszowa, ok. 10 km od centrum miasta.

 

W dniu 17 kwietnia 2012 otwarto nowy terminal pasażerski. Obiekt ma prawie 14 tys. m2 i składa się z czterech kondygnacji, ma prawie 250 pomieszczeń, planowana przepustowość to 720 pasażerów na godzinę. Pierwsi pasażerowie odprawieni zostali
w nowym terminalu 8 maja.

Od 30 czerwca 2006 roku port posiada Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego nadawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.


Port Lotniczy Rzeszów dysponujący ok. 650 hektarami gruntów, których status prawny jest w pełni uregulowany, przygotowany jest na przyjęcie każdego typu samolotu, włączając w to największe samoloty szerokokadłubowe tj. B 747. Brak przeszkód lotniczych w strefach podejścia, wysokiej klasy system pomocy świetlno - nawigacyjnych do lądowania,  nowoczesna osłona meteorologiczna oparta na systemie Vaisala, czynią Port Lotniczy w Rzeszowie dostępnym 24 godziny na dobę przez cały rok.


Rzeszowski Port Lotniczy, nazywany jest przez pilotów "lotniskiem dobrej pogody". Statystyki meteorologiczne potwierdzają wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne w tej części Polski. Ze wszystkich lotnisk komunikacyjnych w kraju, to właśnie Rzeszów ma największą liczbę pogodnych dni w roku.

 

Aktualne połączenia

Aktualnie wykonywane są regularne rejsy krajowe w relacji Rzeszów-Warszawa-Rzeszów obsługiwane przez PLL "LOT",  jak również codzienne połączenia z/do Londynu obsługiwane przez przewoźnika Ryanair. Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in. do: Frankfurtu, Warszawy, Gdańska via Katowice, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton), Bristolu, Birmingham, East Midlands i Dublina. W ubiegłym roku port obsłużył prawie 500 tys. pasażerów.

 

Połączenia:

  • Warszawa
  • Frankfurt
  • Londyn
  • Dublin
  • Bristol
  • Birmingham
  • Barcelona (Girona)
  • Manchester
  • East Midlands

 


 

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito