invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Zasoby ludzkie

Jednym z największych atutów Województwa Podkarpackiego jest kapitał ludzki.

Nasze społeczeństwo jest bardzo cenione przez pracodawców szczególnie zagranicznych za dobre przygotowanie do zawodu, a także pracowitość i efektywność pracy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Podkarpaciu znajduje się ponad 400 szkół ponadgimnazjalnych oraz 16 szkół wyższych (z czego 7 zlokalizowanych w Rzeszowie). Łączna liczba studentów w województwie podkarpackim na rok akademicki 2010/2011 to ponad 70 000 osób.

 

 

 

 

 

 

 

W województwie podkarpackim działa Ośrodek Kształcenia Lotniczego przy Politechnice Rzeszowskiej. Jest on jedynym polskim ośrodkiem umożliwiającym zdobycie kwalifikacji pilota lotnictwa cywilnego. Od 1976 roku prowadzi na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Absolwenci otrzymują, oprócz tytułu zawodowego magistra inżyniera (lub inżyniera) mechanika specjalności lotnictwo, także licencję pilota samolotowego zawodowego CPL z uprawnieniami do wykonywania lotów według wskazań przyrządów (IR) oraz na samolotach wielosilnikowych (ME).

 

 

 

 

Zajęcia z lotnictwa odbywają się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce, a przygotowanie szybowcowe w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej.
Kontakt:
OŚRODEK KSZTAŁCENIA LOTNICZEGO POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ
Jasionka 915
36-001 Trzebownisko
tel. + 48 (017) 77 13 300
fax  + 48 (017) 77 22 120
e-mail:
www.okl.prz.edu.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito