invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej

2017-03-07
Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej
 
Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej
 

To wielka, historyczna chwila – 1 marca 2017 roku zgodnie z obietnicą władz samorządowych Stalowej Woli zostały otwarte bramy do terenów dawnej Huty Stalowa Wola. Dotyczy to bram nr 1, 4 – towarowej, od Tlenowni, firmy Mista  i Centralnego Okręgu Przemysłowego. Przy bramie nr 3 powstanie centrum przesiadkowe i obsługujące ruch  pieszo – rowerowy.

 

To jest temat, który od lat nie był rozwiązany, którego nikt nie miał odwagi podjąć. Przedsiębiorcy przez całe lata słyszeli, że się nie da. Ta kadencja samorządu pokazała, że można  podejmować odważne decyzje na rzecz przedsiębiorców, dzięki którym do budżetu miasta wpływa rocznie kilkanaście milionów złotych z tytułu podatków – podkreślił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

 

Prezydent liczy, że ten przełomowy moment zdecydowanie wpłynie na rozwój gospodarczy strefy, tym bardziej, że miasto jest  do tego projektu bardzo dobrze przygotowane. W planie jest m.in. budowa nowej drogi, przecinającej całą strefę gospodarczą. Na dofinansowanie projektu w wysokości 13 mln zł. jest już złożony wniosek w Urzędzie Marszałkowskim woj. podkarpackiego. Miasto jest też w posiadaniu innych dróg i parkingów na terenach zakładowych, które zostaną poddane remontom. Aktualnie  po audycie pod kątem bezpieczeństwa nastąpiła zmiana organizacji ruchu, postawione zostały nowe znaki drogowe, jest też wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

 

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej, co podkreślili prezydent wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Sobierajem, zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zainteresowania się nią nowych przedsiębiorców.  Przykład – to nowy inwestor,  będącej dotychczas w posiadaniu syndyka – hali Zakładu Mechanicznego – M2. Na ludzi z pomysłem, chętnych do inwestowania czekają również budynki bram wjazdowych huty.

 

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej było możliwe dzięki radnym miejskim, którzy od początku przychylnie byli nastawieni do tej inicjatywy, jak również Zarządowi HSW S.A., z którym w tej kwestii współpraca układała się bardzo dobrze.  Dla ułatwienia poruszania się  po Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej zostały zainstalowane mapy, na których zlokalizowane są drogi i firmy działające w tym obszarze.

 

Otwarcie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej jest ściśle związane z ogłoszeniem przez prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego  swojego programu gospodarczego, który zostanie zaprezentowany 20 marca br. w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej Huty Stalowa Wola, będącym już   własnością miasta.

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito