invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Stalowa Wola na rzecz przedsiębiorców

2018-02-21
Stalowa Wola na rzecz przedsiębiorców
 
Stalowa Wola na rzecz przedsiębiorców
 
Stalowa Wola na rzecz przedsiębiorców
 

Z inicjatywy prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego z myślą o przedsiębiorcach działających na terenie miasta, 20 lutego br. w auli Politechniki Rzeszowskiej odbyło się II Śniadanie Biznesowe. Gościem honorowym spotkania był Adam Hamryszczak Wiceminister Inwestycji i Rozwoju, a tematem Innowacyjna Firma - formy wsparcia dla przedsiębiorstw na innowacyjne przedsięwzięcia z Programu Polska Wschodnia, Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego czy Programu Inteligentny Rozwój.

 

Dzisiaj spotykają się w Stalowej Woli wszystkie najważniejsze instytucje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorstw. Stalowa Wola swoje życie rozpoczęła od biznesu stąd tożsamość biznesowa jest tutaj bardzo mocna – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, dziękując jednocześnie ministrowi i jego służbom za zaangażowanie się w organizację tego przedsięwzięcia

 

Chcemy spotykać się z biznesem w szczególności w miastach o średniej wielkości takich jak Stalowa Wola i przedstawiać ofertę wsparcia dla biznesu z poziomu krajowego. Stalowa Wola pełni role prawdziwego centrum biznesowego tutaj działa ponad 6 tysięcy przedsiębiorstw, które swój biznes mogą rozwijać nie tylko w Europie ale również w Ameryce, Azji czy Afryce – mówił wiceminister Adam Hamryszczak.

 

Przedstawicielka Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Grażyna Czerwińska omówiła formy wsparcie dla firm z Programu Polska Wschodnia. W ramach Regionalnego Programu dla Województwa Podkarpackiego zarezerwowano kwotę 1 milion 500 tys. złotych. To pieniądze na rozwój i prace badawczo – rozwojowe przedsiębiorstw działających na terenie woj. podkarpackiego. Są też środki na Platformach Startowych dla zupełnie nowych firm z innowacyjnymi pomysłami biznesowymi. Można będzie liczyć na wsparcie jednego projektu kwotą 800 tys. zł.

 

Z kolei Waldemar Depa z Wojewódzkiego Urzędu Pracy zachęcał do korzystania z Bazy Usług Rozwojowych gdzie skupione są firmy świadczące szkolenia, doradztwo, egzaminy itp., na które to usługi przeznaczono 38 milionów złotych. Przedsiębiorcy mogą korzystać z tego dofinansowania, wystarczy zajrzeć na stronę www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl.

 

Podczas spotkania dużą uwagę poświęcono tematowi rozpoczęcia i rozwoju działalności na rynkach zagranicznych. Przy wprowadzeniu produktów i usług na rynki zagraniczne można liczyć na wsparcie z Programu Polska Wschodnia. Z kolei w ramach programu Inteligentny Rozwój przedsiębiorcy mogą sięgać po środki na programy branżowe, targi, i misje.
O potencjalnych rynkach  i kanałach dystrybucji mówił przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIiH) Adam Normark.

 

Podczas spotkania swoją ofertę w zakresie dofinansowania projektów w formie dotacji i kredytów na innowacje technologiczne, korporacji ubezpieczeń kredytów eksportowych prezentowały również akredytowane instytucje otoczenia biznesu BGK, NCBR, KUKE.

Przybyli na spotkanie przedsiębiorcy mogli również liczyć na konsultacje indywidualne z ekspertami na stoiskach partnerów wydarzenia: Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego, PARP, ARP, PAIiH, NCBR, BGK, KUKE.

 

Więcej informacji o funduszach europejskich na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito