invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Wypoczynek Aktywny

Szybkie tempo życia, jakie obecnie prowadzimy spowodowało wzrost popularności turystyki aktywnej. Nie traktuje się ją już tylko jako hobby ludzi głodnych adrenaliny, ale wybór, który dokonują dziś całe rodziny i ci, którzy szukają urozmaicenia. Turystyka aktywna to przede wszystkim turystyka górska, piesza i rowerowa oraz wodna: kajakowa i żeglarska. Województwo podkarpackie ma wiele do zaoferowania, począwszy od świetnie wyposażonych baz turystycznych, wykwalifikowanych instruktorów po doskonałe warunki przyrodnicze i klimatyczne. Nic, tylko korzystać…


Miłośnicy wspinaczki mogą liczyć na wspaniałe widoki bieszczadzkich gór, Kotliny Sandomierskiej, Roztocza, jednym słowem, cieszyć się bliskością dzikiej przyrody. Rowerzyści mają do swojej dyspozycji jedne z najdłuższych tras rowerowych w Polsce, bogatych w atrakcje podkarpackiej architektury drewnianej, miejscowych zamków i innych atrakcji.


Osoby, lubiące jazdę konną, mogą wybierać wśród szerokiej oferty stadnin oraz liczyć na pomoc ze strony doświadczonych instruktorów. A potem już tylko przejażdżka trasami Rudawki Rymanowskiej, Puław czy Wernejówki.


Jezioro Solińskie jest szczególnie popularne wśród miłośników turystyki wodnej. To urocze jezioro w sercu Bieszczad oferuje doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, nurkowania. Solina to nie jedyne miejsce bogate w tego typu atrakcje. Wystarczy wymienić tu Polańczyk czy szlak zwany „Niebieskim Sanem”.


Województwo podkarpackie jest jednym z kilku regionów w Polsce, gdzie są świetne warunki do uprawiania każdego rodzaju sportów zimowych. W Bieszczadach sezon narciarski trwa od połowy grudnia do marca. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku dla całej rodziny, gwarantujące niezapomniane przeżycia.


Nie można tu nie wspomnieć również o turystyce powietrznej. Podkarpacie, jako serce polskiego lotnictwa, jest miejscem gdzie latania na awionetkach, paralotniach, samolotach uprawiają i uczą sami pasjonaci. Aerokluby w Bezmiechowej, która słynie z przedwojennych tradycji lotniczych, Aeroklub Mielecki czy Aeroklub Stalowowolski gwarantują pełną satysfakcję z latania.

 

Broszura aktywna turystyka: http://www.podkarpackie.travel.pl/pdfy/Aktywna/pl/index.html

 

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito