invest-logo
Menu główne
Wyszukiwarka
 

Kalkulator

Kalkulator Inwestycji

PLN

PLN

PLN

PLN

Zaawansowany kalkulator

Krosno

Krosno
Krosno
Krosno
Kościół oo.Franciszkanów Krosno
Kościół...

Krosno to miasto na prawach powiatu o pow. 43,50 km2, liczba mieszkańców: ok. 47 471.

 

Gospodarka Krosna


W Krośnie działa ponad 5 tysięcy podmiotów gospodarczych, w tym firmy z udziałem kapitału zagranicznego. Funkcjonują tu różnorodne branże przemysłu. Te tradycyjne, kojarzone z Krosnem od dawien dawna, to przemysł szklarski i naftowy. Nowsze, aczkolwiek dobrze zakorzenione w krośnieńskiej rzeczywistości są firmy produkcyjne branż lotniczej, motoryzacyjnej i meblarskiej.


Na szczególną uwagę zasługuje rozwój przemysłu lotniczego, który sprawia, że Krosno jest coraz silniejszym ośrodkiem „Doliny Lotniczej”. Działa tu oddział amerykańskiego koncernu Goodrich, produkujący podzespoły do samolotów cywilnych i wojskowych. W dwóch firmach, FK Pro-Tech i Aero – Kros, powstają samoloty ultralekkie. Części lotnicze wytwarzane są także w firmach Wietpol oraz Peszke. W celu stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju sektora lotniczego oraz innych innowacyjnych branż, miasto inwestuje m.in. w rozbudowę infrastruktury lokalnego lotniska.

 

Dlaczego Krosno

  • Krosno oferuje atrakcyjne tereny inwestycyjne z bezpośrednim dostępem do infrastruktury lotniska.
  • Krośnieńskie szkoły kształcą specjalistów dla wielu branż gospodarki, m.in. dla przemysłu lotniczego, mechanicznego, motoryzacyjnego, elektronicznego, informatycznego. Doskonali nauczyciele, nowoczesna baza dydaktyczna, świetnie wyposażone pracownie gwarantują najwyższą jakość kształcenia, którą potwierdzają ogólnopolskie rankingi szkół. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie to uczelnia z Instytutem Politechnicznym, kształcącym inżynierów w zakresie mechaniki i budowy maszyn (w tym mechaniki lotniczej), budownictwa, inżynierii środowiska oraz informatyki. Kuźnią kadr dla przemysłu lotniczego, samochodowego i elektromechanicznego jest także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Mechanik”, wraz z nowocześnie wyposażonym Centrum Kształcenia Praktycznego. Baza tej szkoły jest nieustannie wzbogacana o nowy sprzęt wysokiej klasy.
  • Miasto oferuje zwolnienie z podatku od nieruchomości dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Władze będą wspierać przedsiębiorców w staraniach o objęcie terenu inwestycji specjalną strefą ekonomiczną.
  • Inwestorzy uzyskają ze strony Urzędu Miasta Krosna pomoc i asystę w realizacji procesu inwestycyjnego. Ze względu na fakt, iż Krosno jest miastem na prawach powiatu, większość spraw związanych z realizacją inwestycji prowadzona jest w jednym urzędzie.
  • Władze Krosna są skuteczne w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej. Pozwala to stale rozwijać i unowocześniać miasto w sferach społecznej, gospodarczej, kulturalnej i turystycznej.
 

Atrakcje


Chwile wolne od pracy warto w Krośnie spędzać aktywnie. Dla mieszkańców i turystów organizowane są imprezy cykliczne, z których najbardziej znane to: Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, wielokulturowy Festiwal „Karpackie Klimaty” wraz z Festiwalem Win Węgierskich, Jarmark Krośnieński, Galicja Blues Festiwal, czy Krośnieńskie Spotkania Teatralne. Bogatą ofertę spektakli, koncertów i widowisk posiada Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. 


Miłośników wystaw muzealnych Krosno zaprasza do Muzeum Podkarpackiego, gdzie można podziwiać m.in. największą w Europie kolekcję lamp naftowych oraz do Muzeum Rzemiosła, które posiada bogate zbiory dotyczące historii rzemiosła i przemysłu tutejszego regionu. Współczesną sztukę podziwiać można w Biurze Wystaw Artystycznych oraz Piwnicy PodCieniami.


Amatorzy sportowego spędzania wolnego czasu także znajdą coś dla siebie – od bogatej oferty klubów fitness po możliwość uprawiania sportów lotniczych na krośnieńskim lotnisku.


 

Urząd Miasta Krosna

38-400 Krosno ul. Lwowska 28a

tel. 13 43 675 43

fax 13 43 628 65

e-mail:

www.krosno.pl

 

 

 

 

 


Wyświetl większą mapę

Copyright © 2011 Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
realizacja: Ideo powered by CMS Edito